Harita Mühendislik » Site Kuralları
Site Kuralları
LÜTFEN DİKKAT 

Harita Mühendislik.com Kullanım Şartları

Kural 1* Harita Mühendislik’de hiç bir şekilde; siyasi içerikli paylaşım yapılmayacaktır, hiç bir şekilde bir din, dil veya ırka karşı hakaret veya onur kırıcı paylaşımlar, sözler kullanılmayacaktır.

Kural 2* Yapılan paylaşımlar sosyal sorumluluk çerçevesinde, her yaş grubu ve tüm sosyal çevredeki insanlar düşünülerek dikkatli yapılacaktır. Her türlü canlı/cansıza zarar verebilecek, toplumu yanlış eylemlere sürükleyebilecek paylaşımlar yapılmayacaktır. Yazarların yayınladığı yazılardan kendi sorumludur, Hiç bir şekilde Harita Mühendislik ve İmtiyaz Sahipleri sorumlu tutulamaz.

Kural 3* Kullanıcılar, Harita Mühendislik sayfalarını kendi çıkarları doğrultusunda reklam veya farklı şekillerde kazanç sağlamak için kullanamaz. (Bunlar; hedef kelime linkleme, tanıtım yazısı, başka sitelere bağlantı verme gibi)

Kural 4* Yabancı kaynaklardan çeviri yapılan yazılar, kaynak belirtildiği taktirde kopya olarak değerlendirilmezler. Türkçe’ye çeviri yapılan yazıları destekliyoruz.

Kural 5* Yazarlar, yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

Kural 6* Kullanıcılar, yayınlamakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını talep edebilir. Fakat bu talep yönetim onayına tabidir, eğer yönetim onaylamazsa yazı kaldırılmaz, eğer yazar isterse yazı farklı bir isimle yayınlanmaya devam eder. 

Kural 7* Mühendis Beyinler’e gönderilen yazıların yedeğinin alınması önerilmektedir. Yazıların, yorumların veya kişisel mesajlasmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Mühendis Beyinler sorumlu tutulamaz.

Kural 8* Kullanıcılar, Harita Mühendislik yazar paneline giriş yaptığı andan itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.